INSTRUKCJE IT

Lista stron, domen, subdomen https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h4gtKUyP0D2qzmHUmWtqDNTL9RqLGguMX2A4_DuZD2c/edit#gid=0

Po potrzebne hasła dostępu zgłaszać się na messenger bezpośrednio do prowadzącego

ATTHOST – instalacja wordpress

Na przykładzie wlasciwosci.konopii.pl ktore przed chwila zrobilem, wchodzisz na atthost w autoinstalator -> wordpress i wybierasz subdomena. — klikasz i wybierasz konopii.pl a przed kropka wpisujesz nazwe; np wlasciwosci. Dalej juz prosto Tytuł strony login; domyslny, hasło domyslne. Jeśli domeny nie ma trzeba dodać w -> domeny -> dodaj domenę zarejestrowana poza atthost.

ATTHOST – tworzenie e-maila dla domeny

W panelu admina. Konta e-mail -> dodaj konto e-mail, wybieramy login jak np sklep@ i końcówka danej domeny. Powierzchnia około 250.b-500mb. Haslo domyslne.

Na maila możemy dostać się przez stronę https://roundcube.pl/

PROSERWER – instalacja wordpress

poradnik https://sylwiastein.pl/wordpress/jak-zainstalowac-wordpress-przez-ftp/

W cpanel dodajemy domene tworzy się w ftp folder dla niej

Wymagane programy; Winscp do wrzucania na serwer ftp https://winscp.net/eng/download.php , notepad++ do edycji pliku konfiguracyjnego wordpress https://notepad-plus-plus.org/downloads/

PROSERWER – tworzenie e-maila dla domeny

W cpanel Konta e-mail -> utwórz -> wybieramy domenę, dopisujemy nazwę użytkownika np sklep. wpisujemy domyslne haslo badz uzgodnione, wybieramy powierzchnie np 250mb (można potem zwiększyć) -> utwórz

JEŚLI STRONA NIE DZIAŁA

Jeśli strona nie działa a wszystko z panelu admina zostało dobrze utworzone domena może mieć podany zły dns, należy wtedy napisać do prowadzącego.

BŁĄD BAZY DANYCH NA STRONIE

W menadżerze plików na panelu hostingu szukamy katalogu ze stroną gdzie znajdują się pliki wordpressa. np; public_html -> strona.pl -> widzimy pliki różne z rozszerzeniami php i foldery wordpressa wp-admin, wp-content itd. Interesuje nas plik wp-config gdzie znajdziemy nazwę bazy, tabelę i hasło. Wchodzimy na bazę danych za pomoca hasła w MySQL i sprawdzamy czy tabele się zgadzają. Jeśli nie szukamy ostatniego działającego backupu.

KYLOS – instalacja wordpress lub prestashop

W panelu wchodzimy w Softaculous Apps Installer -> klikamy bezpośrednio ze strony głównej wordpress bądź po lewej stronie w wyszukiwaniu wpisujemy np. prestashop. Dalej myślę, że już sobie poradzicie. W razie wyszukania instalacji już wykonanej np aby ją usunąć prosto po prawej stronie na górze są ikonki i szukamy takiej z pudełkiem po najechaniu powinna się nazywac “Wszystkie instalacje” i szukamy na liście na samym dole nasza ostatnio zainstalowaną bądź ctrl + f wpisujemy co szukamy na liście.

Gdy wyświetla się błąd ” Parse error: syntax error, unexpected ‘include’ (T_INCLUDE) ”

(PROSERWER)

W panelu wchodzimy w Zmiana wersji PHP następnie zaznaczamy domenę, przy której mamy ten błąd w górnym prawym rogu wybieramy Wersja Programu PHP na najnowszą (obecnie 7.4) i klikamy zastosuj.